fbpx

Artykuł

Wczasy z wolnością finansową Jakub B. Bączek

wczasy z wolnością finansową Jakub B. Bączek Kancelaria Kubiak

Szkolenie wraz z Jakubem B. Bączkiem 11-18.05.2023 

W dniach 11-18 maja 2023 r. miałam przyjemność uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez niezwykle charyzmatycznego Jakuba B. Bączka, który jest trenerem mentalnym, biznesmenem, podróżnikiem, a także złotym medalistą mistrzostw świata, jako trener mentalny kadry narodowej siatkarzy. Inspiruje jak zbudować firmę, w taki sposób, aby jednocześnie korzystać z życia i czasu wolnego np. podróżując przez 6 miesięcy w roku.

Wiele osób sceptycznie podchodzi do szkoleń. Współpraca z trenerem, który ma bogate doświadczenie w prowadzeniu biznesu i może podzielić się swoją wiedzą oraz praktycznymi wskazówkami pozwala uniknąć wielu błędów i skrócić czas potrzebny na zdobycie niezbędnych umiejętności.

W dzisiejszych czasach niezwykle trudne jest zachowanie równowagi między pracą a życiem osobistym.

Dlaczego równowaga między pracą a życiem osobistym jest niezwykle ważna?

Przede wszystkim pomaga uniknąć wypalenia zawodowego.

Wypalenie zawodowe to poważny problem, który dotyka coraz większą ilość osób – zarówno przedsiębiorców, jak i osoby na etacie. Warto zapobiegać lub minimalizować ryzyko jego wystąpienia zanim będzie za późno.

Dlatego regularnie korzystam ze szkoleń u osób, które przeszły już wiele etapów w swoim życiu, począwszy od pracoholizmu, poprzez wypalenie zawodowe, aby na przykładzie innych wiedzieć jak do tego nie dopuścić.

Czego można się nauczyć podczas takiego szkolenia? Jak w zrównoważony sposób rozwinąć firmę, która będzie działać nawet podczas naszej nieobecności, jak wyznaczać realistyczne cele, dbać o zdrowie fizyczne i psychiczne. Nauka zarządzania stresem tj. zidentyfikowanie czynników stresowych w swojej pracy, zarządzanie czasem, delegowanie zadań, nauka asertywności.

Zwłaszcza młodzi przedsiębiorcy mają ograniczone doświadczenie w prowadzeniu biznesu i mogą się zmagać z brakiem wiedzy na temat zarządzania, marketingu, finansów czy rekrutacji. Wielokrotnie obserwuję to podczas spotkań 1 na 1 z klientami, kiedy pytam o ich biznesplan i strategię. Często można byłoby uniknąć problemów finansowych, gdyby przedsiębiorcy baczniej zwrócili uwagę na właściwe przygotowanie do nowo otwieranej firmy.

W wielu branżach konkurencja jest duża, a młodzi przedsiębiorcy muszą konkurować z bardziej doświadczonymi firmami, które mają większe zasoby i rozpoznawalność. Wtedy zaczyna się walka ceną i to prowadzi do katastrofalnych skutków.

Inwestowanie w rozwój osobisty, zarówno w kontekście umiejętności biznesowych, jak i umiejętności osobistych, może przyczynić się do budowania pewności siebie i zdolności radzenia sobie z problemami.

Podczas szkoleń zawiązujemy niezwykle wartościowe relacje z innymi przedsiębiorcami, które niejednokrotnie są cennym źródłem wsparcia. Można wymieniać się doświadczeniami, radzić sobie wzajemnie i zdobywać inspirację od osób, które mają podobne doświadczenia.

W tym miejscu dziękuję Jakubowi B. Bączkowi oraz wszystkim uczestnikom za ogrom wartościowej wiedzy i doświadczeń.

Agnieszka Larysa Kubiak

Prezes Zarządu Kancelarii Usług Księgowych

w Gdańsku

#biurorachunkowegdańsk #księgowagdańsk #doradcapodatkowygdańsk #doradztwopodatkowegdańsk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Kategorie

Najczęściej czytane:

Polub nas

Odbieraj najnowsze artykuły

Zasubskrybuj do naszego newslettera i odbieraj najświeższe informacje ze świata biznesu prosto do swojej skrzynki.

My nie spamujemy.
Dostarczamy tylko wartościowe informacje.