fbpx

Doradca podatkowy - Gdańsk

Wszystkie usługi

Prowadzimy bieżące sprawy księgowo-podatkowe, bierzemy na siebie kontakt z urzędami oraz odpowiedzialność za prawidłowe złożenie zeznań i deklaracji. Wspieramy Państwa merytorycznie na każdym etapie działalności.

AGNIESZKA LARYSA KUBIAK
Właściciel

Jak możemy pomóc?

Chcesz otworzyć działalność?
Chcesz założyć spółkę
Zastanawiasz się co jest dla Ciebie najkorzystniejsze podatkowo?

Doradztwo podatkowe

Doradztwo podatkowe — Kancelaria księgowa Gdańsk

Doradztwo podatkowe jest istotną dla przedsiębiorstw usługą kancelarii księgowych. Wynika to z coraz bardziej skomplikowanych przepisów podatkowych. Ich interpretacja stała się niejasna. Przedsiębiorca często ma problemy z odpowiednim kwalifikowaniem zdarzeń gospodarczych. Stąd pomoc doradcy podatkowego jest powszechnym elementem prowadzenia firmy w Polsce. Zwłaszcza w dużych przedsiębiorstwach z rozbudowaną ofertą. Doradztwo podatkowe tyczy się różnego rodzaju porad. Nasza Kancelaria księgowa przygotowana jest, by udzielić merytorycznej pomocy w pełnym zakresie prawa podatkowego. To możliwe dzięki wysoko wykwalifikowanym doradcom podatkowym, z którymi współpracujemy. Są wysoko ocenianymi w gdańskim świecie biznesu specjalistami. Ich szeroka wiedza umożliwia doradztwo w zakresie otwierania, jak i prowadzenia działalności. Znajdą optymalne rozwiązania dla firm i indywidualnych podatników.

Doradca podatkowy Gdańsk — oferta

Doradztwo podatkowe w naszej kancelarii księgowej prowadzą eksperci w swojej dziedzinie. Doskonale poruszają się oni we wszelkich zawiłościach prawa podatkowego. Są niezwykle pomocni przy opracowaniu krótko i długofalowej strategii podatkowej dla przedsiębiorstw. Dopasowanej do konkretnej działalności. Doradcy podatkowi w Kancelarii Kubiak świadczą pomoc w wystąpieniach karno-skarbowych. Profesjonalnie wspierają na każdym etapie postępowań przed US i sądem. Nasza oferta obejmuje szeroki zakres usług doradztwa podatkowego.

Bieżące doradztwo podatkowe

Bieżące doradztwo podatkowe to usługa idealna dla jednostkowych transakcji. Najczęściej dotyczy zbycia nieruchomości, sprzedaży udziałów, czy też możliwości dokonania odpisu podatkowego. Bazując na najnowszych przepisach, sporządzamy opinie i interpretacje z zakresu prawa podatkowego. Bieżące doradztwo podatkowe polecane jest dla firm oraz osób fizycznych. Usługi świadczymy w formie doraźnych konsultacji lub stałej współpracy. Zarówno ustnie, pisemnie, jak i drogą elektroniczną. W skład usługi wchodzi najczęściej:
 • Rozwiązywanie bieżących niejasności podatkowych;
 • Podatkowa interpretacja zdarzeń gospodarczych;
 • Analiza umów w kontekście skutków podatkowych;
 • Opracowanie umów w kontekście zamierzonych skutków podatkowych;
 • Przygotowanie dokumentów prawnych, odwołań i zażaleń.

Otwieranie działalności gospodarczej i wybór optymalnej formy opodatkowania

Wybór optymalnej formy opodatkowania nowej działalności gospodarczej jest kluczowy dla jej istnienia. Zwłaszcza na początku. Często rodzaj powstającej firmy jest wyznacznikiem sposobu jej opodatkowania. Warto spotkać się z Doradcą Podatkowym i uniknąć błędów już na etapie planowania działalności. Dobierz odpowiednią formę rozliczeń z fiskusem do profilu swojej firmy.

Doradztwo podatkowe w zakresie zakładania i rejestracji spółek

Doradztwo podatkowe w zakresie spółek obejmuje też ich zakładanie. Specjaliści przedstawią symulacje opodatkowania dla konkretnej działalności. Wskażą optymalne rozwiązania. Ujawnią też ewentualne ryzyko dla planowanych czynności gospodarczych. Taka porada podatkowa pomoże w bezproblemowej rejestracji i prowadzeniu spółki. Już od początku działalności.

Optymalizacja i strategia podatkowa

Świadczymy usługę doradztwa w zakresie optymalizacji i strategii podatkowych. Proponujemy kompleksowe rozwiązania mające na celu zmniejszenie zobowiązań podatkowych. Zarówno obecnych, jak i przyszłych. Dla dużych i małych przedsiębiorstw. Umożliwiamy wdrażanie rozwiązań minimalizujących ryzyko niekorzystnych rozstrzygnięć podczas kontroli podatkowych. Opracowujemy długoterminowe strategie podatkowe dla małych i dużych firm.

Doradztwo w postaci audytu podatkowego

Doradztwo w zakresie audytu weryfikuje poprawność prowadzenia ksiąg podatkowych. Szybko przeprowadzimy audyt Twojej firmy pod kątem zobowiązań podatkowych. Doradcy i audytorzy w sposób obiektywny ocenią czynności gospodarcze i księgowe. Zarekomendują ewentualne poprawki. Poinformują o problemach wymagających natychmiastowych rozwiązań.

Podatek od towarów i usług — VAT

Dokonujemy szybkiej analizy zasadności zwrotu podatku VAT. Rozwiązujemy też bieżące problemy Przedsiębiorców dotyczących tego podatku. W zakres doradztwa wchodzą także:

 • procedury szczególne w VAT;
 • rejestracja i przywrócenie na VAT;
 • rozliczenia podatku VAT;
 • zwrot VAT z zagranicy.

CIT estoński

Nasza Kancelaria Podatkowa specjalizuje się w CIT estońskim. Doradcy podatkowi doskonale orientują się w bieżących przepisach dotyczących tej formy opodatkowania spółek. To korzystne rozwiązanie dla wielu tak prowadzonych działalności gospodarczych. Wygodna i przejrzysta forma opodatkowania zachęca do skorzystania. Określimy jej opłacalność w różnych przedziałach czasu. Dopasujemy strategię podatkową do konkretnej działalności.

Wewnątrzwspólnotowe nabycie i dostawa towaru

Oferujemy doradztwo podatkowe dotyczące wewnątrzwspólnotowego obrotu towarami. Podamy wyliczenia dotyczące VAT-u należnego lub podlegającego zwrotowi. Zarówno dla firm, jak i indywidualnych podatników. Odpowiemy na pytania związane z wewnątrzwspólnotowym obrotem towarowym.

Fuzje, przekształcenia i przejęcia

Fuzje, przekształcenia i przejęcia często służą optymalizacji podatkowej. Każda tego rodzaju restrukturyzacja wymaga przemyślanych posunięć. Doradcy podatkowi poddadzą szczegółowej analizie strategię optymalizacji. Przygotują dokumentację i rozliczą transakcję pod kątem podatków. Wspomogą proces na każdym jego etapie.

Rozliczenia podatku dochodowego

Doradcy podatkowi wspomogą też proces rozliczenia podatku dochodowego. Przeanalizują sytuację podatkową oraz możliwe rozwiązania. Zaproponują ulgi wpływające na wysokość zwrotu. Doradztwo w zakresie rozliczenia realizujemy wobec:

 • podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT);
 • podatku dochodowego od osób prawnych (CIT).

Doradztwo przy rozliczeniach innych podatków

Nasi doradcy podatkowi udzielą wsparcia także w przypadku innych czynności. Są do dyspozycji, gdy w grę wchodzi:

 • podatek od nieruchomości;
 • podatek od czynności cywilno-prawnych;
 • podatek od spadków i darowizn;
 • sukcesja podatkowa majątku;
 • rozliczenie kryptowalut i innych inwestycji;
 • podatek od prawa majątkowego.

Reprezentowanie przed urzędami i instytucjami

Proponujemy wsparcie w postaci:

 • pomoc podczas kontroli;
 • reprezentowanie przed organami kontroli skarbowej;
 • reprezentowanie przed Sądami Administracyjnymi;
 • pomoc w postępowaniu odwoławczym oraz sądowym;
 • sporządzanie odwołań od decyzji;
 • sporządzanie skarg do sądów.

Inne usługi doradztwa podatkowego

Doradcy podatkowi w Kancelarii Kubiak wspomogą prawnie w nietypowych sytuacjach. Jesteśmy do dyspozycji zawsze, kiedy jest mowa o podatkach. Przedstawiamy najlepsze rozwiązania dopasowane do sytuacji. Usługę doradztwa podatkowego polecamy firmom i osobom indywidualnym. Zapraszamy do doraźnej i stałej współpracy.

Doradztwo podatkowe online — Kancelaria Gdańsk

Nasze biuro podatkowe kieruje swoje usługi do przedsiębiorców i klientów indywidualnych. Doradztwo podatkowe oferujemy stacjonarnie — w Gdańsku lub online w całej Polsce. Prowadzimy też krótkie konsultacje. Doradztwo podatkowe świadczymy za pośrednictwem poczty elektronicznej lub spotkań online. To szybkie i wygodne rozwiązanie. W oczekiwaniu na odpowiedź można zająć się swoimi obowiązkami. W ramach współpracy prześlemy ją w ustalonym wcześniej terminie.

Doradca podatkowy — cena usługi

Cena doradztwa podatkowego najczęściej ustalana jest indywidualnie. Zależy ona bowiem od wielu czynników składających się na poradę. Z pewnością jednak w wielu przypadkach warto ponieść taki koszt. Okazać się może ułamkiem kwoty potencjalnych strat. Doradztwo podatkowe jako usługa nie ma stałej ceny. Wynika ona ze stopnia trudności oraz czasu wymaganego na rozwiązanie problemu. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadaj nam pytanie dotyczące ceny porady podatkowej. Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebna Ci profesjonalne doradztwo podatkowe. Poparte wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Zapraszamy do współpracy z ekspertami z kancelarii Kubiak! Pomagamy rozwiązywać problemy i wątpliwości podatkowe. Gwarantujemy pełny profesjonalizm i szybką odpowiedź na pytania.