fbpx

Artykuł

Czerp radość z drobiazgów

Wszyscy gonimy🏃‍♀️ Czas ucieka, a my ciągle mówimy, że doba jest za krótka ⏱

Śmiało mogę powiedzieć, że cierpię na to samo. Zwłaszcza przy dwójce malutkich dzieci mam wrażenie, że budzę się… i po chwili znów jest noc.

Dlatego postanowiłam sobie, że pomimo pędu życia, będę celebrować nawet drobiazgi, jak chociażby sadzenie kwiatów w starej, wiekowej konewce czy upajanie się cudownym zapachem lawendy posadzonej do starej balii. Zdjęcia były robione bynajmniej nie pod kątem publikowania. Jednak dziś naszła mnie kolejna myśl – przecież nie wszystko musi być idealne, doniczka nie musi kosztować majątku, można nadać starociom drugie życie i też czerpać z tego przyjemność i zdjęcie też nie musi być idealne. Zgadzacie się ze mną? W sobotę już o 6 rano wstałam i poszłam na moją ukochaną działeczkę, ptaszki cudownie świergotały, a ja bawiłam się ziemią niemal jak małe dziecko w piaskownicy, układałam kolejność roślinek i sama do siebie się cieszyłam. Małe przyjemności, a pozytywnie wpływają na nas, na nasze samopoczucie i chęć do działania. Z jednej strony kocham elegancję, a z drugiej prostotę – ona też ma swój niesamowity urok. Stąd moje uwielbienie do poczciwej starej konewki 😁

Marzy mi się jeszcze stary rower – może macie taki na zbyciu ❓ Chciałabym go sobie pomalować i zrobić jako kwietnik. Chętnie przygarnę 😁

Celebrujcie każdą minutę, dziękujcie za każdy dobry gest choćby od sąsiada, za uśmiech, za spojrzenie. Czerpcie radość z pochwalenia kogoś, dostrzegania drobnostek, zatrzymajcie się, kiedy przyjdzie Wam na myśl kogoś hejtować. W dzisiejszych czasach to plaga. Czasem człowiek się zastanawia czy lepiej się w ogóle nie odzywać, niż narazić na krytykę. Ja zawsze byłam indywidualistką. Lubię otwarcie mówić o tym co myślę, co czuję. Jednak zauważam swoją wewnętrzną przemianę. Powiedzieć co się myśli i czuje – jak najbardziej. Ale asertywnie. Czyli jak?  Asertywność to wyrażanie własnych uczuć bez intencji ranienia innych. Tego uczę się codziennie.

Wiecie już, że praca ma dla mnie ogromne znaczenie, ale rodzina również. I dziś jest właśnie ten dzień, kiedy uciekam szybciej z pracy, aby spędzić go z moimi cudownymi córkami.

Miłego dnia!

 

 

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Kategorie

Najczęściej czytane:

Polub nas

Odbieraj najnowsze artykuły

Zasubskrybuj do naszego newslettera i odbieraj najświeższe informacje ze świata biznesu prosto do swojej skrzynki.

My nie spamujemy.
Dostarczamy tylko wartościowe informacje.