fbpx

Artykuł

Cena – czy to najważniejsze?

Kochani dużo ostatnio mnie pytacie o cenę.

Hmm.. wiem, że cena ma znaczenie, ale czy rzeczywiście to najważniejsze o co powinieneś zapytać księgową, która również jest doradcą w Twoim biznesie?

Chciałabym Was zapytać czy to co dla mnie, również dla Was ma znaczenie?

ODPOWIEDZIALNOŚĆ?

Dla mnie to najważniejsze słowo w życiu. Dzięki odpowiedzialności, jesteśmy w stanie poukładać zarówno życie prywatne, biznesowe, gdyż umiemy znaleźć balans pomiędzy jednym i drugim. Wiemy, że obie te kwestie są niezmiernie ważne i dzięki odpowiedzialności podejmujemy decyzje, które nie krzywdzą żadnych z tych stref.

TERMINOWOŚĆ?

Słowo klucz w księgowości i podatkach.

POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA?

Świadomość tego, że specjalista czuwa nad Twoimi finansami. Księgowa/księgowy z wieloletnim doświadczeniem. Nie student. Co prawda student też musi się kiedyś nauczyć i owszem jesteśmy za tym. Nawet w ramach praktyk szkoły powierzają nam swoich uczniów i możemy być dla nich pierwszym krokiem w drodze do zawodu, mogą obserwować nas, jednak ja osobiście nie chciałabym, aby moją księgowość prowadził ktoś, kto się na mnie uczy.

Polisa OC – powinno to być oczywiste, a jednak w wielu biurach brak takiej polisy. Nasza Kancelaria posiada taką polisę, a oprócz tego każdy pracownik.

MOŻLIWOŚĆ KONSULTACJI?

Pewność tego, że możesz zapytać zarówno doświadczoną księgową jak i radcę prawnego, który pokieruje Cię co możesz zrobić w swoim biznesie, czego nie robić i dzięki temu uchronić się przed przykrymi konsekwencjami. Zawsze rekomenduję naszym klientom, aby najpierw nas zapytali zanim podejmą kluczową decyzję, gdyż łatwiej zaradzić przed niż po fakcie.

DOSTĘPNOŚĆ?

Jak najbardziej, ale z rozsądkiem. Nie w weekendy czy wieczorami. Tu wchodzi w grę właśnie odpowiedzialność. Mając rodzinę, dzieci nie można rzucić wszystkiego kosztem rodziny.

ZESPÓŁ?

Poszanowanie swojego zespołu niemal jak własnej rodziny. Bez nich nie jesteś w stanie stworzyć żadnego biznesu. Poczucie, że tworzymy zgrany team, działamy wspólnie i mamy jasno sprecyzowaną misję.

💥 Zajmując się podatkami ponad 18 lat widziałam już przeróżne sytuacje. Kiedyś myślałam, że już mnie nic nie zdziwi, ale niezmiennie zadziwia mnie to co czasem opowiadają klienci lub sama widzę w księgach prowadzonych przez innych księgowych. Osobiście spotkałam się z sytuacją, kiedy księgowy nie widział potrzeby rozliczania rozrachunków na pełnych księgach w dużej spółce z o.o. i sprzedaż księgował jednym zapisem. 👀

Czy nadal uważacie, że cena jest najważniejsza?

👉 Zapytaj najpierw księgową o wartości jakimi się kieruje, co jest w stanie dać Tobie, Twojej firmie, sprawdź czy możesz jej zaufać.

A cena?

A cena obroni się sama. Nie jestem zwolennikiem pracowania za pół darmo – ani sama nie chcę tak pracować, ani nie chcę by to robili moi współpracownicy.

Czy zatem najwyższa cena świadczy o tym, że to najlepszy księgowy? Absolutnie nie! Tu chociażby kłania się księgowy, który księgował kilkaset faktur jednym zapisem – to był chyba najdroższy księgowy jakiego spotkałam na swojej drodze.

Zatem…

✅ Rozwaga.

✅ Rozsądek.

✅ Rozeznanie.

Miłego i słonecznego weekendu Kochani! 🌞

Agnieszka Larysa Kubiak

Kancelaria Usług Księgowych w Gdańsku

Najlepsze biuro księgowe Gdańsk.

#biuroksięgoweGdańsk #księgowaGdańsk #księgowośćonline #ipbox #biuroksięgoweGdańskWrzeszcz #biurorachunkoweGdańskWrzeszcz #biuroksięgoweGdańskPrzymorze  #biurorachunkoweGdańskPrzymorze #biuroksięgoweGdańskZaspa #biurorachunkoweGdańskZaspa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Kategorie

Najczęściej czytane:

Polub nas

Odbieraj najnowsze artykuły

Zasubskrybuj do naszego newslettera i odbieraj najświeższe informacje ze świata biznesu prosto do swojej skrzynki.

My nie spamujemy.
Dostarczamy tylko wartościowe informacje.